Nogi do stołów – jak wybrać najlepsze?

Stół, czyli najważniejszy mebel

Aktualnie na rynku mamy ogromny wybór mebli, ale także akcesoriów. Z pewnością stół lub blat kuchenny należy do jednych z najważniejszych elementów w naszym domu. Niejednokrotnie bywa, że na przykład posiadamy stół, który jest w naszych rodzinach od pokoleń, ale co jeśli chcemy unowocześnić lub po prostu coś zmienić w pomieszczeniu a jednocześnie zachować stary mebel ? W takim przypadku świetnym rozwiązaniem będą gotowe podstawy do stołów lub nogi do blatów, które odmienią nasze wnętrze.

Rodzaje podstaw do stołów i blatów

W sklepach znajdziemy m.in.: podstawy żeliwne, stalowe, aluminiowe, metalowe, drewniane podstawy ze stali nierdzewnej, a także nogi do stołu lub nogi do blatów, które są przykręcane do podłoża (sprawdź więcej na: https://kamilameble.pl/23-podstawy-do-stolu). Producenci proponują nam także różnego rodzaju stelaże w kształcie kwadratu lub koła. W ofercie pojawiają się także składane podstawy do stołów, które są coraz bardziej popularne wśród klientów, ponieważ pozwalają zaoszczędzić miejsce w mniejszych pomieszczeniach. Żeliwne nogi do stołów przeznaczone są dla restauracji, barów lub hoteli, natomiast podstawa do stołu wykonana ze stali nierdzewnej idealnie sprawdzi się w trudnych warunkach. Produkowane nogi do stołu posiadają wiele wzorów oraz kolorów, dzięki czemu podstawa do stołu może być oryginalnym dodatkiem do nowoczesnych domów lub miejsc pracy.

Jakie nogi do stołu wybrać ?

Wybór podstawy do stołów nie jest wcale taki prosty, jak mogłoby się wydawać. Podstawy do stołów stanowią najważniejszy element mebla, obecnie na rynku mamy ogromny wybór tego typu akcesoriów, ale na co zwrócić uwagę przy wyborze ? Podczas wyboru podstawy do stołu powinniśmy zwrócić uwagę na:

 • materiał z jakiego wykonany jest produkt;
 • jakość;
 • wagę produktu;
 • wygląd/styl;
 • kształt;
 • kolor;
 • maksymalny rozmiar blatu, jaki można umieścić na danej podstawie;
 • regulację wysokości;
 • gwarancję;
 • odporność na warunki atmosferyczne;
 • rozmiar.

Nie możemy zapomnieć o tym, do jakiego typu pomieszczeń przeznaczone są konkretne nogi do stołu. Inne nogi do stołów/nogi do blatów wybierzemy do domu, a jeszcze inne do biura, czy miejsca publicznego.Wybierając nogi do stołów musimy pamiętać o tych ważnych elementach wymienionych wyżej, ale także nie wolno zapominać, że najważniejsze jest ich dostosowanie do naszego blatu, a także do indywidualnych upodobań i potrzeb. Solidnie wykonane nogi do stołów oraz nogi do blatów gwarantują nam prawidłowe funkcjonowanie mebla, a co najważniejsze zapewniają ich stabilność. Przy zakupie nie zapomnij dopytać producenta o gwarancję, dzięki której w razie problemów mamy prawo zareklamować produkt.

Cena

Szukając odpowiednich produktów musimy liczyć się z tym, że dobrze wykonana podstawa stołu nie będzie należeć do najtańszych, co nie oznacza, że nie da się znaleźć dobrych produktów w przystępnej cenie. Cena tego typu produktów zazwyczaj uzależniona jest przede wszystkim od materiału z jakiego dany produkt został wykonany, ale także od jego wysokości.